Gościnna relacja – Zagłębie w Krakowie

Zagłębie Sosnowiec

Zapraszam na relację z meczu Cracovia Kraków – Zagłębie Sosnowiec jaki miał miejsce 19.11.2015 w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Relacja jest autorstwem mojego wyjazdowego kompana Artura, współtwórcy tego bloga, z którym byłem na niemal wszystkich opisanych tu wyjazdach. Z uwagi na fakt, że ma on o wiele więcej czasu niż ja, pozwala mu to na obecność na takich perełkach wyjazdowych jak ten w Krakowie, czy na przykład niedawny wyjazd BKS’u do Opola. W końcu doczekałem się i mam nadzieję, że to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy będę mógł Wam przekazać „gościnną relację”.

Korzystając z dogodnego dla siebie terminu wybrałem się na wyjazdowy pojedynek Zagłębia Sosnowiec z Cracovią. Był to rewanżowy mecz ćwierćfinału PP. W pierwszym spotkaniu Pasy niespodziewanie zwyciężyły na Ludowym 2:1. Na tym meczu, decyzją wojewody śląskiego (niejakiego litwy) na stadionie Zagłębia została zamknięta trybuna odkryta i sektor gości. Decyzja ta zapadła dzień przed meczem (26.10.15) i była to kara za rzekome naruszenia porządku podczas pojedynku z Arką Gdynia rozegranym 22 sierpnia !!! (relację z tego wyjazdu przeczytacie TU)

Bilet na pociąg pendolino do Sosnowca kupiłem dwa dni przed wyjazdem za 69 zł na pierwszą klasę. Bilety były w jakiejś dziwnej „super promocji” i były tańsze od tych na drugą (135zł). Oczywiście gdybym tego wcześniej nie sprawdził kasjerka przy sprzedaży by o tym nie poinformowała. W dniu meczu ceny biletów wynosiły już ponad 190 zł na pierwszą kl., a na drugą 150 zł. Także skończyło się niestety tanie podróżowanie pendolino za 49 zł. Od razu kupiłem bilet powrotny dzień po meczu, tym razem na TLK za 54 zł.

Bilety

Zbiórka w Sosnowcu została wyznaczona na 14:40, tradycyjnie już pod halą DorJan. Działacze KSC „zmniejszyli” pojemność swojego stadionu na to spotkanie do 9000, w wyniku czego do Sosnowca została przekazana skromna pula 450 biletów (chociaż wiadomo oczywiście , że sektor gości nagle sam w sobie się nie zmniejszył – kurewstwo i tyle). Chętnych na ten wyjazd było co najmniej 3 razy tyle. Z racji tak małej liczby wejściówek, nie było otwartej sprzedaży tylko zapisy na dzielnicach. Po 50 bletów zostało przekazanych do Bielska i Przemyśla, a kilkanaście sztuk nabyli kibice Legii. Koszt wyjazdu autokarowego wraz z biletem na mecz i okazjonalną czapką wyniósł 100 zł.

czapka Zagłębia

Przy wsiadaniu do pojazdów milicja dokładnie filmowała każdego z uczestników wycieczki od głowy z dokumentem tożsamości przy twarzy aż po buty. Po godzinie piętnastej 6 autokarów wyruszyło w stronę Krakowa. Podróż w wesołych nastrojach przebiegła w miarę sprawnie, dopiero w samym grodzie Kraka tworzy się jakiś zator i tracimy sporo czasu. Około godz. 17 byliśmy pod stadionem Pasów. Wpuszczanie przyjezdnych przy Kałuży to jeden wielki dramat! Wejscie utrudniało bagniste grzęzawisko przed wąską bramą, przez którą wpuszczano po 5 osób. Następnie kołowrotki, przy których dowód tożsamości z listą wyjazdową weryfikowały mocno opóźnione umysłowo ochroniarki. Po przejściu tych bramek czekała na nas średnio drobiazgowa kontrola ukierunkowana na znalezienie kominiarek. Trwało to niezwykle powoli, a do rozpoczęcia meczu pozostawało coraz mniej czasu. Zrodziła się bardzo nerwowa atmosfera. W pewnym momencie gdy próbowaliśmy usprawnić nasze wejście skurwybydlaki z ochrony zaatakowali nas gazem, w wyniku czego ucierpiało wiele osób. Jak ktoś słusznie zauważył kibice w Polsce są traktowani gorzej niż islamscy imigranci zarobkowi.

Ja na sektor wszedłem pod koniec pierwszej połowy i nie dane mi było zobaczyć żadnej z bramek zdobytych przez piłkarzy ZS. Atmosfera na sektorze gości była niesamowita, nie do opisania. Według wielu osób był to najlepszy wyjazd w wykonaniu fanatyków z Zagłębia Dąbrowskiego od kilku lat. Zagłębie wywiesiło swoją sztandarową flagę Adventure Group i kilka mniejszych. Po jednej wywiesiły też Czuwaj i Stal. Większość fanów ubrana we wspomniane czarne czapki z barwami Zagłębia i motywem czaszki z piszczelami w koronie. Przez cały mecz na naszym sektorze mega zajebisty i kulturalny doping spotęgowany korzystnym rezultatem na boisku. Swoje zrobiła też doskonała akustyka krakowskiego stadionu. Zagłębiacy pozdrowili Legię, Stal, Olimpię i Czuwaj. Nie mogło też oczywiście zabraknąć bluzgów pod adresem krakowskich nożowników.

Zagłębie Sosnowiec

Fani Cracovii zaprezentowali się naprawdę tragicznie. Słyszalni przez nas byli tylko raz w trakcie drugiej połowy, nie wiem dokładnie jak to wyglądało w pierwszej ale na pewno nie lepiej. Przyszło ich na stadion poniżej 3 tysięcy z czego jakieś trzysta – czterysta osób utworzyło młyn. Przez znaczną część spotkania wyglądało to jakby w ogóle zaprzestali dopingu.

Zagłębie Sosnowiec
W  drugiej połowie meczu nie padły już żadne bramki i zakończyło się tak jak miało się zakończyć, czyli awansem sosnowieckiej drużyny do następnej rundy PP. Piłkarze Zagłębia po świętowaniu wygranej na murawie podeszli pod nasz sektor podziękować za doping i przybić piątki. Jeśli dalej wszystko będzie szło tak jak powinno, istnieje spora szansa, że spotkamy się z Zagłębiem w finale PP :-) ! Losowanie następnej fazy PP już 16 grudnia. Po meczu fani Craxy szybko opuścili swój obiekt, a my zaczekaliśmy jeszcze jakieś 40 minut. Powrót w wyśmienitych humorach minął bez żadnych zakłóceń i przed dwudziestą drugą byliśmy w Sosnowcu. Po krótkim noclegu u jednego z fanatyków Zagłębia w godzinach porannych wóciłem do stolicy pociągiem, który przyjechał opóźniony 53 minuty. Pozdro dla wszystkich kibiców Zagłębia Sosnowiec.

!!! ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY !!!!

Doping,zdjęcia, skrót meczu:

http://zaglebie.sosnowiec.pl/galerie/4/0/996/zdjecia-z-meczu-w-krakowie—trybuny.html
http://www.12zawodnik.pl/galeria/pp-cracovia—zaglebie-sosnowiec/id:564e7c188341a
http://www.polsatsport.pl/Film/Cracovia—Zaglebie-Sosnowiec-02-Skrot-Meczu_6341160/index.html

Komentarze 2 to “Gościnna relacja – Zagłębie w Krakowie”

  1. Świetna relacja :)

  2. Artur no relacja super jak na debiut😊 zgodnie z planem robimy giekse i walimy na podpizdzie pozdro brat p.s. Mam nadzieje ze pileczka wisi na miejscu honorowym 😁

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: