Lyle and Scott casual Collection

Moda wkracza na polskie stadiony. Od ostatnich lat ruch casuals nad Wisłą jest co raz bardziej widoczny. To co kiedyś było standardowym ubiorem kibica, czyli bluza i spodnie dresowe – szczególnie na wyjazdach – powoli wypierane jest przez markowe ubrania drogich firm. Oczywiście nie każdych tylko tych konkretnych, które ze wspomnianym ruchem są kojarzone. Jakość, prostota, styl, oryginalność to ideały, które stanowią podwalinę pod kulturę casuals i mimo upływu lat pozostają niezmienne.

Lyle & Scott to jedna z moich ulubionych marek casualowych. Nie jest to bynajmniej marka, która powstała z myślą o środowisku kibicowskim. Założona ponad 100 lat temu w Szkocji z piłką zaczęła być kojarzona dopiero w latach 80′ kiedy to ruch casuals miał swój początek. Najnowszą kolekcję tej marki możecie kupić stacjonarnie lub online w sklepie Clobber, dla którego zrobiliśmy specjalną sesję zdjęciową.

Legenda głosi, że wszystko zaczęło się kiedy Liverpool FC i jego kibice podbijali Europę. Podczas wyjazdów do Rzymu, Paryża i Madrytu fani Liverpoolu odkryli markową odzież sportową, która była niedostępna w Wielkiej Brytanii. Ta designerska odzież sportowa powróciła na wyspy i miała natychmiastowy wpływ na fanów piłki nożnej w całym kraju. Ekipy zaczęły ze sobą rywalizować, kto wyglądał najlepiej i kto miał najlepsze ubrania.

Więcej o historii kultury casuals możecie przeczytać na blogu Polish Football Casuals.

Ceny marek utożsamianych ze stylem cauals mogą zniechęcać. Na kurtki czy bluzy nawet za kilka tysięcy złotych raczej nie stać każdego kibica. Ubrania Lyle & Scott mogą być w dalszym ciągu uznawane za drogie, jednakże nie są droższe od firm, z którymi bezpośrednio ta firma konkuruje, tj. Ralph Lauren, Tommy Hilfiger czy Lacoste.

Marka Lyle & Scott nabrała swojego charakteru kiedy zaczęła produkować odzież przeznaczoną stricte dla golfistów. W 2003 roku jej logo uległo zmianie, to właśnie wtedy znalazł się na ubraniach złoty orzeł. Szkocka firma zapewnia najwyższą jakość wełny, której używa do szycia swoich produktów. Tymi flagowymi są oczywiście swetry, niekoniecznie w szkocką kratę. Ubrania marki Lyle & Scott można założyć na każdą okazję. Ciuchy są funkcjonalne, dobrze się prezentują i mają bardzo dobrą jakość.

%d blogerów lubi to: