Liguria

Jeśli będziecie mieć kiedyś okazje pojechać do Genui, musicie koniecznie odwiedzić Stadio Luigi Ferraris, na którym to obiekcie rozgrywają swoje mecze U.C. Sampdoria oraz Genoa C.F.C. Najlepiej byłoby wybrać się na derby aczkolwiek nawet mecz w Copa Italia dostarczy Wam niesamowitych wrażeń, gdzie poczujecie prawdziwy klimat włoskich trybun. Tutaj doping prowadzony jest nieustannie, odpalana jest pirotechnika, a każda z trybun żywo reaguje na wydarzenia na boisku.

Poniżej wrzuciłem zdjęcia z wspomnianego meczu o puchar Włoch, Sampdoria – Ascoli (20/10/2022) zakończony zwycięstwem gospodarzy po rzutach karnych. Co ciekawe, ostatnią serię karnych musieli strzelać bramkarze, co zdarza się raczej rzadko. Doping gospodarzy stał na bardzo wysokim poziomie. Szkoda tylko że gości zawitało tak mało, może z 40 osób, plus jeden na trybunach gospodarzy. Catering był nienajgorszy, jeśli jest porządna kawa z ekspresu i piwo z puszki to czego więcej potrzeba? Sam stadion może nie najnowszy ale całkiem spory. Z zakupem biletu (5/10 Euro) i wejściem na trybuny nie miałem żadnego problemu. To kolejny mecz we Włoszech, który nie zawiódł moich oczekiwań.

W poście znajdziecie także zdjęcia z przepięknego regionu Włoch jakim jest Liguria. Wszyscy na pewno słyszeliście o Portofino czy Cinque Terre, urokliwych miasteczkach o charakterystycznej zabudowie, położonych wzdłuż wybrzeża liguryjskiego. Do tego trochę zdjęć z Genui – klikajcie, oglądajcie!

%d blogerów lubi to: